Uczestnicy CKiW OHP na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie

Uczestnicy CKiW OHP na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie

Aktualności Comments Off

W dniach 29 – 31.07.2016 przedstawiciele CKiW OHP w Tarnowie uczestniczyli w spotkaniu młodzieży z całego świata z Papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży odbywających się w Krakowie. Nasza delegacja zasiliła blisko 600 – osobową grupę wolontariuszy z Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju.
W nocy z soboty na niedzielę nasi uczestnicy wzięli udział w czuwaniu z Ojcem Świętym, a w niedzielę w Mszy Świętej Posłania na Polach Miłosierdzia, w Brzegach koło Wieliczki.


Światowe Dni Młodzieży były dla nas ogromnym przeżyciem – zgodnie przyznają wolontariusze.
– To jest wielkie wydarzenie. Zawsze chciałam w tym wziąć udział, ale dlatego że zawsze było to organizowane tak daleko, nie miałam okazji. Teraz, kiedy wszystkie uroczystości odbywały się w Krakowie, nie mogło mnie tam zabraknąć – mówi nasza uczestniczka Joanna Folwarska.
– Następne spotkanie młodych z Papieżem odbędzie w 2019r. w Panamie. Bardzo chciałabym tam pojechać i ponownie zaangażować się w pomoc jako wolontariusz – mówi Patrycja Klasa.
– Ten niesamowity zryw wiary, śpiewy i tańce na ulicach setek tysięcy młodych ludzi, ogromna radość, wzajemna życzliwość bez względu na  pochodzenie i narodowość,  pokazują, że takie spotkania mają sens i dobrze byłoby, żeby nadal były kontynuowane – powiedzieli uczestnicy Jarosław Liszka i Dariusz Kula.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast strony