Rozpoczęcie indywidualnych zajęć z doradcą zawodowym w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”

Aktualności, Projekty UE, W realizacji Comments Off 113

Dnia 09.11.2017 ruszyły indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym prowadzone przez Panią Beatę Wójcik.  W zajęciach biorą udział młodzi ludzie w wieku 18- 24 lat, nieuczący się i niepracujący zagrożeni wykluczeniem społecznym. Liczba godzin przeznaczona na uczestnika to 4 godz. Zajęcia mają na celu  identyfikację potrzeb  zawodowo-edukacyjnych  uczestników projektu.  W toku tych zajęć doradca przeprowadzi zajęcia z zakresu planowania indywidualnej ścieżki edukacyjno-zawodowej, których elementem będzie  badanie predyspozycji zawodowych oraz opracowanie Indywidualnego  Planu Działania (IPD) dla każdego uczestnika. Na zakończenie tych zajęć zostanie opracowana szczegółowa diagnoza predyspozycji zawodowych  uczestników pod kątem planowania rozwoju kariery zawodowej, która jest niezbędna do wyboru dalszej ścieżki wsparcia np. kursu zawodowego, kursy prawa jazdy kat. B.

Uczestnicy wezmą udział nie tylko w różnego rodzaju szkoleniach i kursach zawodowych, ale także w zajęciach przygotowujących do usamodzielnienia się, czy warsztatach z zakresu kreowania wizerunku połączonych z usługą stylisty. Stworzona zostanie także możliwość skorzystania m.in. z: kursów językowych, kursów komputerowych (w tym ECDL), kursów prawa jazdy kat. B. Realizowane w ramach projektu kursy zawodowe pozwalać będą młodzieży na zdobycie kwalifikacji w zawodach deficytowych na rynku pracy, co w przyszłości pozwoli na szybsze znalezienie zatrudnienia. Ostatni etap to 3-miesięczne staże zawodowe, czyli praktyczne sprawdzenie nabytej wiedzy i umiejętności w zakładach pracy.

Dodatkowo uczestnicy projektu zostaną objęci wsparciem w postaci bezpłatnego wyżywienia, zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia, ubezpieczeniem NNW, jednorazowego stypendium szkoleniowego wypłacanego po ukończeniu kursu zawodowego, stypendium stażowego za każdy miesiąc odbywanego stażu oraz zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem, bądź osobą zależną. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij