W dniach 16–25 października 2025 – 5 uczestniczek oraz 4 osoby kadry CKiW OHP w Tarnowie wyruszą na szkolenia partnerskie do Granady w Hiszpanii w ramach projektu „Zrównoważona gastronomia i gościnność – integracja zawodowa osób ze specjalnymi potrzebami” finansowanego z programu Erasmus+.
Podczas pobytu będą mieli okazję gościć m.in. w placówce CPIFP Hurtado de Mendoza w Granadzie, z którą to nasi uczniowie współpracowali już wcześniej — w maju gościliśmy przedstawicieli tej szkoły w Tarnowie podczas jednego z etapu szkoleń partnerskich.
W wyjeździe wezmą udział również uczniowie i kadra z Niepublicznej Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej w Tarnowie – szkoły partnerskiej w projekcie, którzy wspólnie z naszymi podopiecznymi będą rozwijać swoje kompetencje zawodowe i językowe.
Celem wizyty jest wymiana doświadczeń, udział w warsztatach i obserwacja dobrych praktyk edukacyjnych w zawodach z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję poznać programy kształcenia, technologie i rozwiązania stosowane w hiszpańskiej szkole, nawiązać kontakty międzynarodowe oraz poszerzać horyzonty kulturowe.
Zapraszamy do śledzenia relacji z wyjazdu ‒ już wkrótce zdjęcia i opisy doświadczeń uczestników zostaną opublikowane na naszej stronie.










