Mieli zostać zapomniani

Aktualności Comments Off 157

28 lutego 2017 r., w przeddzień Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu w Tarnowie – Krzyżu, odbyły się uroczystości upamiętniające Polskich  Bohaterów spoczywających na terenie nekropolii.
Mieczysław Cielocha, Stanisław Kiełbasa, Jan Kmieć, Antoni Trzepla – to Żołnierze Niezłomni,  którzy mieli zostać zapomniani dlatego, że w trudnych powojennych czasach mieli odwagę walczyć o  pełną suwerenność  Polski. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Pan prof. Włodzimierz Bernacki wspominając żołnierzy, którzy nie złożyli broni po 1945 roku,  powiedział, że mieli odwagę postępować godnie, często płacąc życiem. Po Salwie Honorowej kompanii Wojska Polskiego i Apelu Poległych oraz modlitwie, przedstawiciele władz powiatu i miasta, policji, wojska oraz zebrani mieszkańcy, złożyli kwiaty i znicze na mogiłach Żołnierzy Niezłomnych. Delegacji młodzieży CKiW OHP w Tarnowie przewodniczył Dyrektor Centrum, Pan Tomasz Stelmach.

DSC_0013 DSC_0016 DSC_0029 DSC_0030 DSC_0037 DSC_0051 DSC_0061

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij