Ciekawa wycieczka

Aktualności Comments Off 56

Młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie pod opieką wychowawców 15 listopada 2017 r. wzięła udział w wycieczce do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i Pałacu w Kurozwękach, a z mostu w Szczucinie mogła obserwować prace barek transportowych na Wiśle.

W szczucińskim Muzeum Drogownictwa młodzież miała możliwość zapoznania się z zarysem historii budowy dróg, zbiorami zabytkowych maszyn drogowych, przykładami rozwiązań konstrukcyjnych dróg i mostów  oraz innymi pamiątkami związanymi z budową i utrzymaniem drogowych szlaków komunikacyjnych w naszym kraju.

22 czerwca 2016 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę, w której ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Okazją do inauguracji obchodów Roku Rzeki Wisły była 550 Rocznica zawarcia II Pokoju Toruńskiego, dzięki któremu Królestwo Polskie odzyskało m.in. Pomorze Gdańskie  (550 Rocznica pierwszego wolnego flisu na Wiśle). Podczas wycieczki nadarzyła się okazja aby z wysokości szczucińskiego mostu na Wiśle, przez chwilę obserwować  transport kruszywa wiślaną drogą.

Kolejnym punktem wycieczki był Pałac w Kurozwękach, w  którym młodzież tarnowskiego centrum zapoznała się z historią pałacu i zamieszkujących go rodów oraz wieloma ciekawostkami architektonicznymi. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili sale balową, salony, taras widokowy, krużganki, „lochy pełne tajemnic”, jak również zobaczyli skarby i pamiątki rodu Popielów, a także obrazy Józefa Czapskiego.

Na zakończenie pobytu w Kurozwękach udaliśmy się na safari bizon gdzie uczestnicy mieli okazję z bliska zobaczyć  stado prawdziwych bizonów, lamy, osły, strusie.

[espro-slider id=3977]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij