Do Matki Bożej Tuchowskiej
Aktualności 23 września 2016, Comments Off 75Młodzież tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy, już od kilkunastu lat pieszo pielgrzymuje do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. W zaproszeniach do udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce znalazły się słowa „W Roku Miłosierdzia Bożego, z okazji zbliżającej się 5 Rocznicy Ogłoszenia św. Jana Pawła II Patronem Młodzieży OHP oraz w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego…”
[espro-slider id=997]
Pielgrzymka wyruszyła spod siedziby CKiW przy ulicy Mościckiego 27, wczesnym rankiem, 22 września 2016 r. Blisko dziewięćdziesięciosobową grupę pielgrzymów, tworzyła młodzież Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej – będąca pod opieką tarnowskiego CKiW – która zajęcia szkolne realizuje w Zespole Szkół Niepublicznych w Tarnowie jak i w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Młodzieży towarzyszyli przedstawiciele kadry pedagogicznej CKiW i szkół. Trasa pielgrzymki przebiegała urokliwym szlakiem turystycznym przez Górę św. Marcina w Tarnowie, przez miejscowość Trzemesna do Tuchowa – łącznie około 20 km. Pielgrzymi mieli zapewnione napoje oraz gorący posiłek podczas dłuższego odpoczynku na trasie.
W Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie grupa uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez ks. Piotra Paska, z liturgią słowa – z czynnym udziałem młodzieży CKiW.
Po zakończonej modlitwie dokonano wręczenia dyplomów i słodkich upominków laureatom konkursu przeprowadzanego corocznie w CKiW OHP w Tarnowie „Postać i życie św. Jana Pawła II” – wręczenia nagród dokonał Dyrektor CKiW OHP w Tarnowie Pan Tomasz Stelmach. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono 11 uczestników, spośród kilkudziesięciu biorących udział w rywalizacji.
Ostatnim punktem wizyty w tuchowskim Sanktuarium, było zwiedzanie zabudowań klasztoru o. Redemptorystów (na jego terenie zlokalizowane jest sanktuarium), całorocznej szopki i tamtejszego muzeum. Następnie autokarami, młodzież wraz z opiekunami powróciła do Tarnowa.
Trasa pielgrzymki pośród lasów i pól, wielokilometrowy trud, sprzyjały wzajemnemu poznawaniu się młodzieży i integracji, a całodzienne doznania spowodowały, że obiad spożywany przez pielgrzymów po powrocie do CKiW smakował szczególnie.