Do Matki Bożej Tuchowskiej

Aktualności Comments Off 72

Młodzież  tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy, już od kilkunastu lat pieszo  pielgrzymuje do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. W zaproszeniach do udziału w tegorocznej  pieszej pielgrzymce znalazły się słowa „W Roku Miłosierdzia Bożego, z okazji zbliżającej się 5 Rocznicy Ogłoszenia św. Jana Pawła II  Patronem Młodzieży OHP oraz w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego…”

[espro-slider id=997]

Pielgrzymka wyruszyła spod siedziby CKiW  przy ulicy Mościckiego  27, wczesnym rankiem, 22 września 2016 r. Blisko dziewięćdziesięciosobową grupę pielgrzymów, tworzyła młodzież Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej – będąca pod opieką tarnowskiego CKiW – która zajęcia szkolne realizuje w Zespole Szkół Niepublicznych w Tarnowie jak i w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Młodzieży towarzyszyli przedstawiciele kadry pedagogicznej CKiW i szkół.  Trasa pielgrzymki przebiegała urokliwym szlakiem turystycznym przez Górę św. Marcina w Tarnowie, przez miejscowość Trzemesna  do Tuchowa –  łącznie około 20 km. Pielgrzymi mieli zapewnione napoje oraz  gorący posiłek podczas dłuższego odpoczynku na trasie.

W Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie grupa  uczestniczyła we  Mszy św.  sprawowanej przez  ks. Piotra Paska, z liturgią słowa – z czynnym udziałem młodzieży CKiW.

Po zakończonej modlitwie dokonano wręczenia dyplomów i słodkich upominków laureatom konkursu przeprowadzanego corocznie w CKiW OHP w Tarnowie „Postać i życie św. Jana Pawła II”  – wręczenia nagród dokonał  Dyrektor CKiW OHP w Tarnowie Pan Tomasz Stelmach. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono 11 uczestników, spośród kilkudziesięciu biorących udział w rywalizacji.

Ostatnim punktem wizyty w tuchowskim Sanktuarium, było zwiedzanie zabudowań  klasztoru o. Redemptorystów (na jego terenie zlokalizowane jest sanktuarium),  całorocznej szopki i tamtejszego muzeum. Następnie autokarami, młodzież wraz z opiekunami powróciła do Tarnowa.

Trasa pielgrzymki pośród lasów i pól, wielokilometrowy trud, sprzyjały wzajemnemu poznawaniu się młodzieży i integracji, a całodzienne doznania spowodowały, że obiad spożywany przez pielgrzymów po powrocie do CKiW smakował szczególnie.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij