Wizyta w Muzeum Okręgowym w Ratuszu

Aktualności Comments Off 73

21 kwietnia 2016 roku młodzież CKiW OHP w Tarnowie w ramach programu profilaktycznego “Jestem wolny od nałogów”, wybrała się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. W podziemiach Ratusza, uczestnikom towarzyszyła Pani Kinga Smółka – przewodnik, pracownik tarnowskiego muzeum, która z olbrzymią pasją i zaangażowaniem przeprowadziła lekcję historii.

Tarnowski ratusz został wybudowany na przełomie XV/XVI w. jako gotycki, murowany. W połowie XVI w. rozbudowany i wzbogacony o elementy renesansowe. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała o historii Ratusza, informacji o zbiorach znajdujących się w poszczególnych salach, o pokoleniach rodziny Sanguszków oraz weszła na wieżę widokową gdzie podziwiała panoramę miasta. Pani przewodnik opowiedziała o dawnej modzie, trendach, zwyczajach i kulturze szlachty i chłopów. Dziewczęta z naszej grupy miały okazję przymierzyć suknie tamtych czasów i poczuć się jak damy na dworze królewskim.

Wyjście do muzeum było ciekawą lekcja historii o naszym mieście a przede wszystkim o życiu w czasach średniowiecznych.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij