Bierzmowanie w Straszęcinie

Aktualności Comments Off 429

“Apostołowie przez nakładanie rąk udzielali Ducha Świętego”
  (Dz  8, 18)

Podczas chrztu zostaje zainicjowany związek chrześcijanina z Chrystusem i Kościołem. Wyrażając własną decyzję, podczas bierzmowania następuje potwierdzenie wyboru, którego dokonali za niego rodzice i chrzestni. Istotą tego sakramentu jest umocnienie wiary przez przekazanie Ducha Świętego. Bierzmowanie nazywane jest również sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

Z różnych powodów grupa kilkunastu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie, nie mogła przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w parafiach właściwych ze względu na miejsce stałego zamieszkania. Przygotowaniem młodzieży, dopełnieniem wymogów oraz ustaleniami związanymi z terminem i miejscem uroczystości zajął się ks. prałat Zbigniew Guzy – bliski współpracownik Biskupa Ordynariusza Tarnowskiego, Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości – od lat szeroko wspierający działalność CKiW OHP w Tarnowie. Uroczystość bierzmowania odbyła się
11 maja 2016 roku  w Parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Straszęcinie. Sakrament Bierzmowania uczestnicy tarnowskiego Centrum, przyjęli z rąk bp. Leszka Leszkiewicza.

Wśród świadków uroczystości bierzmowania uczestników tarnowskiego CKiW znaleźli się członkowie rodzin, koledzy i koleżanki, a także kadra opiekuńczo wychowawcza tarnowskiego Centrum oraz nauczyciele szkoły do której uczęszcza młodzież.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij