Tarnowskie muzea nocą…

Aktualności Comments Off 130

[espro-slider id=148]

Magia nocy sprawia, że turyści chętnie zwiedzają muzea w czasie, w którym zazwyczaj są zamknięte. 14 maja, wieczorem, młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie pod opieką wychowawcy, z ogromnym zapałem wyruszyła na zwiedzanie tarnowskich muzeów.

Nocną przygodę z muzeami rozpoczęliśmy od sąsiadującej z naszą placówką Izby Pamięci AK, gdzie zwiedzaliśmy wystawę oraz wzięliśmy udział w spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 16 pułku piechoty, mieliśmy możliwość poznania realiów ruchu rekonstrukcyjnego oraz zapoznania się z przykładami uzbrojenia i wyposażenia żołnierskiego z czasów II wojny światowej. Kolejne na naszej trasie było Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, w którym oprócz zwiedzania ekspozycji i podziwiania obrazów mieliśmy możliwość udziału w „Biesiadzie Ludowej”, zasmakować lokalnych potraw oraz poznać twórczość ludową. Następnie dotarliśmy na tarnowski Rynek – w Ratuszu zwiedziliśmy ekspozycję „W Kontuszu i Przy Szabli”, widzieliśmy obraz „ECCO HOMO” Carlo Dolciego z 1635 roku oraz dawną broń białą  oraz zbroje rycerskie. Na koniec wędrówki weszliśmy na wieżę Ratusza, aby podziwiać panoramę Tarnowa nocą, która wywarła na nas duże wrażenie. To była długa i bardzo ciekawa noc. Zmęczeni i pełni doznań wróciliśmy do internatu na zasłużony odpoczynek.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij