Zakończyła się XII Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej

Aktualności Comments Off 126

Tarnowskie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy było gospodarzem kolejnej edycji Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej. Młodych ludzi niepełnosprawnych ruchowo i o lekkim upośledzeniu umysłowym, zaproszono do Tarnowa już po raz XII. Odbywającej się od 22 do 26 maja imprezie towarzyszyło hasło “EUROPA BEZ BARIER 2016”. Jak co roku- nie było przegranych.

W zajęciach sportowych, rekreacyjnych i artystycznych, wypełniających program tarnowskiej Spartakiady wzięło udział około 150 młodych ludzi z Polski, Słowacji, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Towarzyszyło im liczne grono wolontariuszy i zaproszonych gości.

– Ideą przewodnią jest przełamywanie barier, także w relacjach pomiędzy osobami, których los doświadczył i osobami niepełnosprawnymi. Spartakiadę organizujemy cyklicznie i staramy się, aby co roku poszerzać grono uczestników CKiW OHP w Tarnowie, które bierze udział w Spartakiadzie. To przynosi efekty. Nawiązują się niezwykle ciepłe relacje. Bariery, dystans, a czasem także jakieś obawy, po prostu znikają- mówi Tomasz Stelmach, dyrektor tarnowskiego CKiW OHP.

Uczestnicy XII Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej gościli w Tarnowie od niedzieli. W poniedziałek 23 maja w hali TOSiR przy ulicy Krupniczej nastąpiło oficjalne, uroczyste otwarcie imprezy. Po nim rozpoczęto “Dzień Sportu”- z licznymi konkurencjami, dostosowanymi do możliwości uczestników. W programie popołudniowym znalazł się m.in. plener malarski.

Wtorek upłynął pod znakiem warsztatów edukacyjnych i muzycznych, zwiedzania Tarnowa z przewodnikiem, a także spotkań integracyjnych.

Czas na podsumowanie XII Spartakiady przyszedł w środę. Miejscem uroczystego zakończenia tegorocznej edycji była aula Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zwycięzców, a stali się nimi wszyscy uczestnicy, uhonorowano nagrodami, dyplomami i pucharami- zdobytymi w zmaganiach sportowych i artystycznych. Wśród gości spotkania byli m.in. konsul Węgier-Adrienne Körmendy, poseł na Sejm Wiesław Krajewski, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, zastępca prezydenta Miasta Tarnowa Dorota Krakowska.

Oprawą spotkania były występy artystyczne- pokazy zespołów tanecznych, grup muzycznych oraz koncert gwiazdy ZA-NO-ZA.

 

Fot. Artur Gawle

Gaz System

logotypy_spartakiada

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij