Pielgrzymka OHP na Jasną Górę

Aktualności Comments Off 124

XXIII Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy zgromadziła na Jasnej Górze młodzież ze wszystkich województw, komendantów wojewódzkich, dyrektorów, wychowawców, nauczycieli, opiekunów i duszpasterzy OHP.

[espro-slider id=378]

Uroczystości rozpoczęły się w Archikatedrze Częstochowskiej – przejściem przez symboliczne Drzwi Miłosierdzia. Z okazji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski uczestnicy oraz ich opiekunowie dokonali aktu odnowienia Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Następnie odbyła się Msza Św. w bazylice jasnogórskiej, pod przewodnictwem bpa seniora Antoniego Długosza z Częstochowy, pierwszego duszpasterza OHP po wojnie. Biskup podczas homilii przypomniał, że rok 2016 jest Rokiem Miłosierdzia, a miłosierdziem jest czyn konkretny, miłość skierowana do każdego człowieka, także nieprzyjaciela. Na zakończenie Eucharystii, Akt Zawierzenia odczytał komendant główny OHP Marek Surmacz.

Po Mszy św. biskup Antoni Długosz został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczenie wręczył komendant główny OHP Marek Surmacz.

Wieczorem pielgrzymi wysłuchali konkursu piosenki religijnej i pielgrzymkowej.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij