Wyprawa do Sandomierza

Aktualności Comments Off 93

14 czerwca 2016 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie udali się na całodniową wycieczkę do Sandomierza.

[espro-slider id=391]

Pierwszym punktem wycieczki było  spotkanie z przewodnikiem PTTK i wejście na Bramę Opatowską, gdzie wszystkich zachwyciła panorama Sandomierza i okolic. Następnie udaliśmy się na spacer Podziemną Trasą Turystyczną, gdzie jak głosi legenda dzielna Halina Krępianka oddała swoje życie ratując Sandomierz przed wojskiem tatarskim. Tam też każdy z wycieczkowiczów na pamiątkę własnoręcznie wybił swoją monetę szczęścia. Z Rynku przeszliśmy do gotyckiej Bazyliki Katedralnej. Dużo radości sprawiła nam również  wizyta w Zbrojowni, w której to mogliśmy przymierzyć stroje z dawnych epok. Kolejną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Podziwiając widoki malowniczego Sandomierza odpoczęliśmy i nabraliśmy sił  do dalszego zwiedzania.  Z Bulwarów Wiślanych udaliśmy się do Zamku Sandomierskich, następnie przespacerowaliśmy się lessowym wąwozem Królowej Jadwigi i dotarliśmy pod jeden z najbardziej cennych zabytków Sandomierza – kościół św. Jakuba. Wracając na Rynek przeszliśmy przez przesmyk nazywany Uchem Igielnym. Każdy przechodzący wypowiedział życzenie z myślą, że się ono spełni, gdyż tak głosi legenda. Po obiedzie nadszedł czas powrotu do domu. Zadowoleni, z nowymi doświadczeniami i wiedzą wróciliśmy do Tarnowa.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij