“Wspólne korzenie”

Aktualności Comments Off 62

Już w niedzielę, 10 lipca 2016 r. do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, przyjedzie z Ukrainy grupa młodzieży polskiego pochodzenia, gdzie przez dwa tygodnie będzie realizowany przez Tarnowską Fundację Dobrosąsiedzkiej Współpracy projekt „Wspólne korzenie – to co łączy i jednoczy!” – współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

„Wspólne korzenie – to co łączy i jednoczy”, to połączenie aktywnego wypoczynku z żywą lekcją historii. Jednym z celów motywujących organizatorów do działania w ramach projektu jest pielęgnowanie patriotyzmu, a w szczególności pamięci historycznej o kraju przodków. Uczestnicy zostaną zaproszeni na wędrówkę szlakiem polskiej historii, którą niejednokrotnie znają tylko z literatury i opowiadań, przekazywanych młodszym pokoleniom, w rodzinach polskiego pochodzenia, w których nadal żywy jest patriotyzm.

Celem projektu jest poznanie historii i tradycji przodków, dóbr narodowych, zabytków oraz wybitnych postaci. Beneficjenci będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności społecznych, interpersonalnych i kulturowych. W trakcie pobytu w Polsce młodzież udoskonali swoje zdolności komunikacyjne na lekcjach języka polskiego oraz angielskiego. Poprzez naukę języka polskiego uczestnicy powrócą do korzeni, a codzienne konwersacje wzmocnią tożsamość narodową. Nauka języka angielskiego pozwoli na lepszy kontakt z rówieśnikami i otoczeniem w przestrzeni międzynarodowej. Prowadzone będą warsztaty integracyjne z psychologiem, inspirujące do działania, budujące wzajemne zaufanie, otwartość oraz tolerancję. Zmagania sportowe i konkursy wspomogą rozwój społeczny i umysłowy, zwiększając pewność siebie, wiarę w swoje możliwości i ambicje. Poprzez aktywność fizyczną młodzież nabędzie nawyku zdrowego stylu życia, pozna alternatywne formy spędzania wolnego czasu (basen). Program projektu zawiera elementy edukacji, turystyki, ekologii i wychowania patriotycznego. W ramach edukacji młodzież przejdzie ciekawymi szlakami historycznymi związanymi z dziejami Tarnowa, historycznymi postaciami, pozna uroki regionu Małopolski oraz dziedzictwo narodowe.

Mamy nadzieję, że dwutygodniowy pobyt młodzieży z Ukrainy w ojczyźnie swoich przodków ugruntuje w nich umiejętność posługiwania się językiem polskim oraz pogłębi znajomość historii i tradycji polskich.

Partnerem w realizacji zadania publicznego jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

herb_powiatu_tarnowskiego

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij