Uczestnicy CKiW OHP na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie

Aktualności Comments Off 54

W dniach 29 – 31.07.2016 przedstawiciele CKiW OHP w Tarnowie uczestniczyli w spotkaniu młodzieży z całego świata z Papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży odbywających się w Krakowie. Nasza delegacja zasiliła blisko 600 – osobową grupę wolontariuszy z Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju.
W nocy z soboty na niedzielę nasi uczestnicy wzięli udział w czuwaniu z Ojcem Świętym, a w niedzielę w Mszy Świętej Posłania na Polach Miłosierdzia, w Brzegach koło Wieliczki.

[espro-slider id=697]

Światowe Dni Młodzieży były dla nas ogromnym przeżyciem – zgodnie przyznają wolontariusze.
– To jest wielkie wydarzenie. Zawsze chciałam w tym wziąć udział, ale dlatego że zawsze było to organizowane tak daleko, nie miałam okazji. Teraz, kiedy wszystkie uroczystości odbywały się w Krakowie, nie mogło mnie tam zabraknąć – mówi nasza uczestniczka Joanna Folwarska.
– Następne spotkanie młodych z Papieżem odbędzie w 2019r. w Panamie. Bardzo chciałabym tam pojechać i ponownie zaangażować się w pomoc jako wolontariusz – mówi Patrycja Klasa.
– Ten niesamowity zryw wiary, śpiewy i tańce na ulicach setek tysięcy młodych ludzi, ogromna radość, wzajemna życzliwość bez względu na  pochodzenie i narodowość,  pokazują, że takie spotkania mają sens i dobrze byłoby, żeby nadal były kontynuowane – powiedzieli uczestnicy Jarosław Liszka i Dariusz Kula.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij