List Komendanta Głównego OHP z okazji nowego roku szkoleniowego

Aktualności Comments Off 37

W nowym roku szkolnym, który właśnie się rozpoczyna, będzie uczyć się i zdobywać zawód w Ochotniczych Hufcach Pracy ponad 36 tysięcy młodych ludzi. Dla części z nich to kolejny rok nauki, dla innych – początek nowej drogi, której finałem będzie wykształcenie, zawód, a tym samym lepszy start w dorosłe życie. Wspierać ich będą nauczyciele, wychowawcy oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Pomogą pozyskiwać wiedzę i zgłębiać tajniki zawodu. Rynek pracy potrzebuje specjalistów, więc solidne wykształcenie zawodowe połączone z wiedzą ogólną staje się gwarancją otrzymania dobrej pracy w przyszłości.

Początek roku szkolnego, 1 września, jest dniem szczególnym w historii Polski i ma w niej swoje symboliczne znaczenie. Jest też dobrym momentem, aby zadeklarować, że w naszych działaniach wychowawczych będziemy wzmacniać tożsamość narodową poprzez poszerzanie znajomości kultury i historii narodu polskiego, uczyć otaczania opieką i szacunkiem miejsc pamięci narodowej, upamiętniać w godny sposób ofiary i bohaterów polskich dziejów. 

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP.
Jestem przekonany, że dołożycie wszelkich starań, aby młodzież OHP dobrze się czuła w szkołach, pomyślnie zaadaptowała do nowych warunków, mogła rozwijać swoje zainteresowania, osiągać sukcesy. Życzę Państwu satysfakcji z wyzwań, które przynosi każdy nowy rok szkolny, jak również zadowolenia z osiągnięć uczestników OHP. Niech towarzyszą Państwu życzliwość, optymizm i wytrwałość w codziennej trudnej pracy oraz ambitni i pilni uczniowie.

Drodzy Uczestnicy OHP.
Pragnę, abyście wiedzieli, że rozpoczyna się proces ważny dla Waszego rozwoju, interesujący i przyjazny, wychodzący naprzeciw Waszym potrzebom. Ażeby zakończył się szczęśliwym i satysfakcjonującym finałem, powinniście pamiętać o dobrym wykorzystaniu tej szansy – rzetelności i sumienności w podejściu do nauki. Miejcie także świadomość,  że w każdej chwili możecie liczyć na wsparcie opiekującej się Wami kadry Ochotniczych Hufców Pracy. Życzę Wam udanych dni w nowym roku szkoleniowym OHP, bardzo dobrych ocen, pasji do pogłębiania swoich zainteresowań i wielu pozytywnych wrażeń.

Marek Surmacz 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij