Udział młodzieży CKiW OHP w Tarnowie w akcji “Sprzątanie świata”

Aktualności Comments Off 68

Na zaproszenie  Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMT oraz Polskiego Związku Wędkarskiego dnia 29 września br. już po raz kolejny uczestnicy CKiW OHP w Tarnowie wzięli udział w cyklicznej edycji jesiennego „Sprzątania Świata”.

Przed rozpoczęciem sprzątania został przeprowadzony specjalny instruktarz dla opiekunów, którzy z kolei przekazali swoją wiedzę młodzieży. W szczegółowy sposób przedstawiono zasady, cele i sposoby segregacji śmieci oraz składowania odpadów wielkogabarytowych. Organizowana akcja  miała na celu uświadomienie młodym ludziom „problemu śmieciowego” i sposobu składowania odpadów w Polsce i świecie. Uczestnicy  wraz z kadrą  wspólnie sprzątali  przydzielony teren,  a obejmował on w tym roku ulicę Kwiatkowskiego w Mościcach. Najczęściej zebranymi „trofeami”   były opakowania   metalowe, szklane i plastikowe. Trafiały się również zużyte opony samochodowe, fragmenty wyposażenia mieszkań oraz stary sprzęt AGD. Jak co roku zebrane śmieci zostały złożone w wyznaczonych miejscach, które następnie zostały wywiezione przez specjalistyczną firmę do utylizacji, a posegregowane odpady przekazane do recyklingu. Dla osób biorących udział w sprzątaniu była to kolejna praktyczna lekcja ochrony przyrody. Budujący jest  fakt,  iż co roku zbieramy coraz mniej odpadów, co z pewnością  jest  wynikiem większej świadomości mieszkańców. Mamy nadzieję, że nasze  zaangażowanie w przedsięwzięciu przyczyni  się do polepszenia wizualizacji naszego miasta.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij