Pamięć o tych, którzy odeszli

Aktualności Comments Off 50

Młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie otacza stałą opieką Cmentarz wojenny nr 200 przy ul. Chyszowskiej w Tarnowie. Na wymienionym cmentarzu młodzież CKiW OHP w Tarnowie dba o bieżący porządek, zbierając śmieci naniesione przez wiatr (niekiedy również przez ludzi niepotrafiących uszanować szczególności miejsca), usuwając opadłe gałęzie, grabiąc liście.

[espro-slider id=1507]

Uczestnicy tarnowskiego Centrum realizują również patronat pamięci wyrażany przez okolicznościowe palenie zniczy i składanie wiązanek kwiatów. W polskiej kulturze 1 listopada jest ważnym dniem, dniem pamięci o tych, którzy odeszli. Przygotowaniem do celebracji święta jest porządkowanie mogił i terenów cmentarzy. Od wielu lat, na kilka dni przed 1 listopada młodzież CKiW OHP w Tarnowie włącza się w porządkowanie terenu Starego Cmentarza w Tarnowie (przy ul. Narutowicza), Cmentarza w Tarnowie-Krzyżu oraz Cmentarza w Tarnowie-Mościcach.

Dbałość o cmentarze to lekcja poszanowania miejsc pamięci, lekcja historii, a także źródło przestrogi, że przemoc i wojna to rzeczy straszne.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij