Historyczna Sztafeta Pamięci Młodzieży OHP za nami!

Aktualności Comments Off 41

28 października br. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbyła się Sztafeta Młodzieży OHP „Biegiem do historii”. W przedsięwzięciu wzięło udział wielu znamienitych gości: Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, Płk Zdzisław Baszak, Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, Prezes tarnowskich Zakładów Mechanicznych Henryk Łabędź, ks. Zbigniew Guzy, Dyrektor ZSN Bogusław Pituła, a także kadra wychowawcza i uczestnicy.

[espro-slider id=1544]

Uroczystość wpisana w kalendarz miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, rozpoczęła się złożeniem wieńców i zniczy pod pomnikiem XVI Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Potem nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt (Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej), odśpiewanie hymnu państwowego, po którym rozpoczęły się biegowe zmagania. Młodzież biorąca udział w sztafecie, wystartowała w dystansie 1918 metrów. Każdy z uczestników mógł także sprawdzić się na indywidualnym dystansie. Całość imprezy prowadził p. Roman Kieroński.

Po przejściu na salę konferencyjną tarnowskiego Centrum, rozpoczęła się prezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej XVI Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Całość prezentacji opatrzona była pokazem zdjęć „Tarnów – pierwsze niepodległe”. Po prezentacji wręczono uczestnikom Sztafety medale i nagrody.

Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli:

Komendant Główny OHP Marek Surmacz

Starosta Tarnowski Roman Łucarz

Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela

Współorganizator: Zespół Szkół Niepublicznych

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij