Wystawa “Szachy świata”

Aktualności Comments Off 154

W dniu 03.11.2016 roku młodzież z internatu CKiW OHP
w Tarnowie udała się do Muzeum Okręgowego w naszym mieście na wystawę pt.„Szachy Świata”. Autorami wystawy są Państwo Magdalena Proć-Czochra i Andrzej Czochra,którzy kolekcjonują szachy. W swoich bogatych zbiorach zgromadzili ponad 800 eksponatów w tym 230 kompletów szachów pochodzących z rożnych epok, przywiezionych często z najbardziej odległych zakątków świata. Komplety szachowe to misternie wykonane unikaty, zrobione z oryginalnych materiałów takich jak metalowe śrubki, kamień mydlany, lawa wulkaniczna, drzewo sandałowe czy poroże jelenia. Nasza młodzież w towarzystwie wychowawców z dużym zainteresowaniem oglądała całą kolekcję, która w 2012 roku została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości
jako unikatowa i największa w Polsce. Wystawa odbywa się pod patronatem Małopolskiego Związku Szachowego i zapewne przyczyni się do popularyzacji szachów w naszym rejonie.

1-7 1-10 1-15 1-22

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij