Rocznicowe strzały

Aktualności Comments Off 45

W ramach obchodów 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie zorganizowano turniej strzelecki z broni pneumatycznej „O Puchar Dyrektora  CKiW OHP w Tarnowie”.

[espro-slider id=1678]

Jak w ubiegłych latach do udziału w zawodach, poza drużyną gospodarzy zaproszono trzyosobowe reprezentacje: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku,  Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie, Zespół Szkół Niepublicznych w Tarnowie. Po raz pierwszy, w wydarzeniu wzięli udział członkowie ZS Strzelec Tarnów, przeprowadzając dla uczestników turnieju pokaz militarny.

W realizacji zawodów poza głównym celem „Upamiętnienie 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę” istotne było również: kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotyczno-obywatelskich, popularyzacja strzelectwa sportowego, umiejętności strzeleckich i sportowej rywalizacji oraz integracja młodzieży różnych środowisk.

Uczestnicy zawodów oddawali po trzy strzały próbne, następnie 5 strzałów zaliczanych do punktacji zawodów. Ocena wyników prowadzona była w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. Indywidualnie najlepszymi strzelcami zawodów okazali się:

Kamil Szerszeń  (Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie) – I Miejsce;

Mariusz Piątek (z ZSZ Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie) – II Miejsce;

Karolina Kałuża (z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Gromniku).

Największą liczbę punktów w klasyfikacji drużynowej uzyskała reprezentacja Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zdobywając tym samym główne trofeum turnieju „Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie”. W tym roku nasza reprezentacja była mało gościnna, ale walka była naprawdę wyrównana, a rywalizacja jak co roku zacięta. Niestety puchar  tylko jeden, a otrzymać go może drużyna która zbierze największą liczbę punktów.

Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Po turnieju, młodzież tarnowskiego Centrum wraz z kadrą i Dyrektorem CKiW OHP, udała się na Plac Sobieskiego, gdzie obdarowywała przechodniów własnoręcznie wykonanymi kotylionami.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij