Profilaktyka w tarnowskim Centrum

Aktualności Comments Off 70

Skuteczna profilaktyka to optymalny sposób hamowania rozwoju lub ograniczania skali zjawisk uznanych za dolegliwe społecznie. Nadrzędnym celem działalności tarnowskiego Centrum jest dobro uczestników, dlatego wiele uwagi poświęcamy problematyce uzależnień.

Profilaktyka to zmniejszanie ryzyka używania substancji psychoaktywnych oraz związanych z tym problemów, poprzez opóźnienie lub przeciwdziałanie inicjacji, a także niedopuszczanie do poszerzania się kręgu osób eksperymentujących z legalnymi i nielegalnymi używkami. Profilaktyka to także zagospodarowanie czasu wolnego naszym uczestnikom. Organizowane konkursy oraz wyjścia do kina, na gokarty czy basen, to doskonała forma realizowania profilaktyki alternatywnej.

Program profilaktyczny, który realizujemy w naszej placówce, promuje u wychowanków bardzo istotne kompetencje z zakresu wiedzy o substancjach uzależniających oraz z zakresu postaw wobec tychże substancji. Dotychczas odbyło się spotkanie z pielęgniarką, w grudniu odbędą się kolejne prelekcje: z policjantem, a także specjalistą ds. uzależnień z Tarnowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej. W internacie przygotowywane są gazetki tematyczne, a wśród młodzieży dystrybuowane ulotki promujące życie bez nałogów.

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij