Warsztaty z doradcą zawodowym

Aktualności Comments Off 47

Doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej p. Katarzyna Chrzanowska, na zaproszenie wychowawców grupy Mościce spotkała się z uczestnikami klas I, II i III. Tematem szkolenia były „Metody poszukiwania pracy”.
Prowadząca zajęcia przekazała istotne informacje o sposobach i możliwościach poruszania się po tarnowskim rynku pracy i poza jego granicami. W sposób przystępny i obrazowy uczestnicy naszej grupy mieli możliwość poznania alternatywnych metod i sposobów zaprezentowania przyszłemu pracodawcy swojej osoby, przedstawienia posiadanych kwalifikacji i umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej zdobytej podczas nauki w szkole. Sposób profesjonalnego zaprezentowania siebie i stworzenia tzw. „pierwszego wrażenia” ma bardzo duże znacznie w bezpośredniej rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą. Wyrabianie u młodych ludzi dobrych nawyków i pewności siebie może mieć kluczowe znaczenie w poszukiwaniu tej pierwszej pracy. Młodzież otrzymała różne materiały informacyjne i reklamowe związane z rynkiem pracy, zapoznała się również z poprawnym pisaniem curriculum Vita i podań o pracę.

Trudno jest znaleźć pracę w naszym mieście gdyż Tarnów jest rynkiem trudnym przy poszukiwaniu zatrudnienia, wymaga to wiele cierpliwości i odporności psychicznej, co też zostało poruszone podczas tego szkolenia. Młodzież kształcąca się w zawodzie montera izolacji przemysłowej mimo trudności na rynku pracy ma duże szanse uzyskania zatrudnienia z uwagi na solidne podstawy zdobytej wiedzy tak praktycznej jak i teoretycznej.

20161104_091853

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij