“Lekcje z ZUS” czas zacząć!

Aktualności Comments Off 272

19 stycznia br. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach „Lekcji z ZUS”, czyli autorskiego projektu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Specjalista – edukator z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o/Tarnów, p. Magdalena Chrzanowska, opowiadała uczestnikom, jak działa polski system ubezpieczeń społecznych.

Lekcja rozpoczęła się od obejrzenia filmu krótkometrażowego „Twoje życie – Twój wybór” – z czym się wiąże praca „na czarno”. Podczas prezentacji, kolejno poruszane były tematy: co nam przysługuje, gdy płacimy składki, czym się zajmuje ZUS, kto wypłaca chorobowe, komu i jakie przysługują urlopy, prawo do renty, prawo do renty rodzinnej.

Młodzież z zaangażowaniem, wzięła udział w tej interesującej lekcji, warto wspomnieć, że nasi uczestnicy mają status pracownika młodocianego – otrzymują wynagrodzenie, są ubezpieczeni w ZUS, mają gwarantowany urlop wypoczynkowy, zaliczony staż pracy oraz wsparcie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

– To ważne, byście dysponowali wiedzą o ubezpieczeniach społecznych, by tak bliski Wam system, nie był dla Was systemem obcym – podsumowała p. Chrzanowska, wręczając młodzieży pamiątkowe gadżety.

DSC_3979 DSC_3986

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij