Staże zawodowe w ramach OSP-YEI

Aktualności, Projekty UE, W realizacji Comments Off 67

Dobiega końca pierwszy miesiąc staży zawodowych uczestników projektu „Obudź swój potencjał – YEI”  u lokalnych pracodawców. Dziesięcioosobowa grupa beneficjentów odbywa swoje staże u pracodawców w zawodach, w których odbywali szkolenia zawodowe, a są to m.in.: sprzedawca-magazynier  z obsługą wózka widłowego, kelner-barman, kosmetyczka z elementami wizażu i stylizacją paznokci, spawacz metodą MAG 135.

Uczestnikom odbywającym staż zawodowy u pracodawcy przysługuje stypendium stażowe w wysokości 120% zasiłku, współfinansowane ze środków Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Czas pracy odbywającego staż nie może przekraczać 8 godzin na dobę w wymiarze 40 godzin tygodniowo, a w przypadku osób z niepełnosprawnością, zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Stażysta  nie może odbywać stażu w niedzielę i święta, w porze nocnej, w systemie pracy zmianowej, ani w godzinach nadliczbowych, chyba że charakter pracy w danym zawodzie wymaga takiego rozkładu czasu pracy. Uczestnikowi odbywającemu staż zawodowy przysługuje prawo do dwóch dni wolnych za każde trzydzieści dni stażu – za ostatni miesiąc pracodawca ma obowiązek udzielenia dni wolnych przed końcem stażu.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij