Razem przeciwko dopalaczom!

Aktualności Comments Off 83

Dopalacze to problem wszechobecny wśród polskiej młodzieży. Wiedza na  temat środków psychoaktywnych jest często przypadkowa i nierzetelna. Aby ten stan rzeczy zmienić, wspólnie z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR z Krakowa, zorganizowaliśmy konferencję antydopalaczową, na którą przybyli dyrektorzy szkół, pedagodzy, pracownicy OPS, PCPR, kuratorzy zawodowi, społeczni, pielęgniarki, policjanci, członkowie Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i inni zainteresowani tematyką walki z „nowymi narkotykami”.

Konferencję rozpoczął dyrektor tarnowskiego Centrum, przedstawiając przybyłym gościom propozycje edukacyjne dla młodzieży kierowanej do OHP. Tarnowskie Centrum rozpoczęło bowiem rekrutację na rok szkoleniowy 2017/18.

Wykłady i warsztaty: „Nowe substancje psychoaktywne – dopalacze”, „Objawy – rozpoznanie zachowań narkotykowych i paranarkotykowych” przedstawiła Katarzyna Kudyba – Prezes Centrum Szkoleń Profilaktycznych Edukator. Wypowiedzi podparte były prezentacjami multimedialnymi. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeli  akcesoria do przyjmowania środków psychoaktywnych Warsztat miał za zadanie wskazać uczestnikom zasady budowania planu zajęć profilaktycznych poruszających tematykę „dopalaczy”, w grupie zarówno młodzieży jak i osób dorosłych.

Temat walki z nowymi substancjami psychoaktywnymi jest coraz bardziej popularny. Świadczy też o tym chociażby dzisiejsza rekordowa frekwencja osób na konferencji, które na co dzień mają styczność z problemem środków odurzających, w tym „nowych narkotyków”.

DSC_0009 DSC_0014 DSC_0021 DSC_0027

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij