Św. Jan Paweł II w pamięci uczestników tarnowskiego CKiW

Aktualności Comments Off 216

W niedzielę 2 kwietnia obchodziliśmy 12. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Św. Jan Paweł II od 2011r. jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy, dlatego też każda rocznica jego śmierci jest ważnym wydarzeniem w życiu młodzieży tarnowskiego Centrum.

Chcąc uczcić pamięć o naszym wielkim rodaku, uczestnicy wraz z kadrą udali się na Plac Katedralny w Tarnowie, gdzie zapalili znicze przed pomnikiem Papieża, który podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1987 r. odwiedził również Tarnów. Pomnik przy tarnowskiej katedrze jest pierwszym na świecie, upamiętniającym postać papieża Jana Pawła II. Odlana z brązu pięciometrowa postać Ojca Świętego została odsłonięta 29 czerwca 1981 roku, kilka tygodni po zamachu na placu Św. Piotra w Watykanie.

W ramach upamiętnienia rocznicy została również przygotowana przez młodzież gazetka okolicznościowa, jak również odbyła się projekcja filmu „Karol, który został papieżem”.

DSC_0084 DSC_0100 DSC_0107 DSC_0113

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij