Klejący się problem oczami naszych uczestników

Aktualności Comments Off 62

Młodzież z tarnowskiego CKiW OHP (sekcja ekologiczna), wzięła udział w konkursie organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa na wykonanie plakatu „Bądź odpowiedzialny za swoje zachowanie i swoje odpady! – Zamiast na chodnik, gumy do żucia wyrzucaj do kosza”.

Przeżute i wyrzucone na chodnik gumy do żucia to duży problem. Wdeptane i zwulkanizowane z podłożem, na skutek działania światła i tlenu atmosferycznego stają się kruche, a przez to niezwykle trudne do usunięcia. Takie chodniki wyglądają okropnie przez wiele lat, ponieważ guma do żucia rozkłada się 5 lat. Aby zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na tematykę związaną z problemem tych odpadków, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa przy współpracy z Radą Osiedla Starówka zorganizował konkurs na wykonanie plakatu poruszającego tę problematykę.

Komisja konkursowa do końca kwietnia dokona przeglądu i oceny zgłoszonych prac. Naszym uczestnikom życzymy powodzenia!

DSC_0023

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij