W 77 Rocznicę

Aktualności Comments Off 27

Upamiętnienie ważnego wydarzenia w historii narodu polskiego, kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych i obywatelskich, popularyzacja strzelectwa sportowego i sprawności fizycznej, propagowanie wśród młodzieży sportowej rywalizacji i dyscypliny, integracja młodzieży różnych środowisk – to główne cele zapisane w Regulaminie Trójboju Obronnego, który odbył się 25 kwietnia 2017 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie dla upamiętnienia ofiar  Zbrodni Katyńskiej w 77 Rocznicę wydarzeń.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały reprezentacje placówek oświatowych regionu tarnowskiego, w których realizowana jest edukacja młodzieży w klasach o profilach wojskowym, straży granicznej, policyjnym, strażackim – szkół w których prężnie działają sekcje strzeleckie. Otwarcia zawodów dokonał  Dyrektor CKiW OHP w Tarnowie Pan Tomasz  Stelmach, witając trzyosobowe reprezentacje  oraz opiekunów.

W ramach trójboju rywalizowano w trzech dyscyplinach: strzelaniu do tarczy z broni pneumatycznej, rzucie granatem do celu oraz sznurowaniu żołnierskiego buta na czas. Skład sędziowski przyznawał zgodnie z Regulaminem Zawodów punkty poszczególnym zawodnikom oraz dokonał klasyfikacji zespołowej.  W rozstrzygnięciu konkursu w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych dyscyplinach pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały okolicznościowymi złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Laur zwycięstwa i główną nagrodę trójboju – Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie –  zdobyła drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie, drugie i trzecie miejsce wywalczyły odpowiednio reprezentacje Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz CKiW OHP w Tarnowie.

Wręczenia nagród i słodkich upominków wszystkim uczestnikom sportowych zmagań, dokonał Dyrektor tarnowskiego CKiW Tomasz Stelmach. Atrakcyjne dla młodzieży, a zarazem ciekawe historyczno-patriotyczne spotkanie, zakończyło się posiłkiem przy wspólnym stole.

[espro-slider id=2785]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij