“Wsiąść do pociągu byle jakiego…”

Aktualności Comments Off 50

W dniu 13 maja 2017 roku grupa młodzieży CKiW OHP w Tarnowie pod opieką wychowawcy Andrzeja Kańskiego wybrała się na popołudniowy spacer na dworzec kolejowy w Tarnowie.

Na miłośników kolejnictwa czekała tam prawdziwa niedzielna atrakcja! W sentymentalną podróż koleją przeniósł wszystkich w czasie podstawiony na 3 peronie pociąg RETRO, ciągniony przez zabytkowy parowóz Ty 42-107. W klimat lat 30 minionego wieku przeniósł wszystkich tarnowski zespół „Leliwa Jazz Band”,  który witając wszystkich zebranych na dworcu, zagrał słynne przeboje z filmu „Vabank” i kilka znanych standardów jazzowych.

Z pociągu, tanecznym krokiem wysiadła liczna grupa pasażerów
w strojach z tamtej epoki, która spacerowała po dworcu, budząc duże zainteresowanie ciekawskich. Tarnowianie mieli godzinę by obejrzeć legendarny skład pociągu i wejść do wagoników jakimi jeździły kiedyś nasze babcie i dziadkowie.

Nasza młodzież z dużym zainteresowaniem zwiedzała pociąg
a dziewczęta chętnie pozowały do zdjęć z żołnierzami i kolejarzami. Ten historyczny tabor to prawdziwa perełka naszego kolejnictwa przełomu XIX i XX wieku, która budzi nieustanne zainteresowanie i sympatię turystów w kraju i za granicą.
Godzinny postój pociągu w Tarnowie minął niestety bardzo szybko. Na pożegnanie Pan maszynista zapewniał wszystkich, że przybędzie tym składem do Tarnowa już za rok….

[espro-slider id=2905]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij