Kolejna “Lekcja z ZUS”

Aktualności Comments Off 70

17 maja br. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Lekcji z ZUS”, czyli autorskiego projektu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.W spotkaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Niepublicznych.

Zajęcia przeprowadziła Pani Magdalena Chrzanowska z Inspektoratu ZUS w Tarnowie. Miały one formę prezentacji i ćwiczeń. Na początku młodzież obejrzała  pouczający film o osobach, które zapomniały jak ważne są ubezpieczenia społeczne i z różnych przyczyn ich nie płaciły. Uczniowie mogli zobaczyć jakie są konsekwencje takich wyborów. Następnie Pani Magdalena opowiedziała o historii ubezpieczeń na świecie i w naszym kraju, o rodzajach ubezpieczeń gromadzonych na Funduszu Ubezpieczeń Społecznych a wypłacanych przez ZUS.

“Lekcje z ZUS”, jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

IMG_4272 IMG_4273 IMG_4274

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij