Malowanki Felicji Curyłowej

Aktualności Comments Off 50

W ramach BONU KULTURY, Felicja Curyłowa zaprasza do swej zagrody w Zalipiu wszystkich chętnych, którzy chcą poznać i nauczyć się malować tradycyjne zalipiańskie wzory. Z zaproszenia skorzystali uczestnicy CKiW OHP w Tarnowie. Po krótkiej prezentacji ekspozycji i wykładzie dotyczącym charakterystycznych cech zalipiańskich motywów, uczestnicy zajęć próbowali swych sił w sztuce zdobienia płóciennych toreb, tradycyjnymi zalipiańskimi kwiatami.

Praca odbywała się pod nadzorem twórcy ludowego (prawnuczka Felicji Curyłowej) i pracownika muzeum (wnuczka Felicji Curyłowej), z uwzględnieniem tradycyjnych technik i materiałów. Efektem końcowym są wytwory plastyczne, które uczestnicy zabrali ze sobą do internatu.

BON KULTURY to innowacyjna w skali kraju inicjatywa Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. W swoim założeniu ma zachęcić do częstszego uczestnictwa w kulturze i czerpania z tych spotkań inspiracji, radości odkrywania siebie i otaczającej rzeczywistości.

Wszystkie propozycje oferowane w ramach programu BON KULTURY łączy wysoki poziom merytoryczny, niebanalny temat zajęć i ciekawa, często interaktywna ich forma. To doskonały sposób na twórcze spędzanie wolnego czasu dla wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów na rozwijanie zainteresowania światem, własnej kreatywności, wiedzy i talentów.

[espro-slider id=3240]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij