Młodzież polonijna z Ukrainy ponownie w Tarnowie!

Aktualności Comments Off 41

Dzięki życzliwości dyrekcji tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, 9 lipca br., na zaproszenie Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy, do Tarnowa przybędzie pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Ukrainy, gdzie przez dwa tygodnie będzie realizowany projekt „Aktywna promocja historii, kultury i języka polskiego dla młodzieży polonijnej z Ukrainy” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i współfinansowany przez Urząd Miasta Tarnowa.

Będzie to połączenie aktywnego wypoczynku z żywą lekcją historii. Jednym z celów motywujących organizatorów do działania w ramach projektu jest pielęgnowanie patriotyzmu, a w szczególności pamięci historycznej o kraju przodków.

Celem projektu jest poznanie historii i tradycji przodków, dóbr narodowych, zabytków oraz wybitnych postaci. Beneficjenci będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności społecznych, interpersonalnych i kulturowych. W trakcie pobytu w Polsce młodzież udoskonali swoje zdolności komunikacyjne na lekcjach języka polskiego oraz angielskiego. Poprzez naukę języka polskiego uczestnicy powrócą do korzeni, a codzienne konwersacje wzmocnią tożsamość narodową. Nauka języka angielskiego pozwoli na lepszy kontakt z rówieśnikami i otoczeniem w przestrzeni międzynarodowej. Prowadzone będą warsztaty integracyjne z psychologiem, inspirujące do działania, budujące wzajemne zaufanie, otwartość oraz tolerancję. Zmagania sportowe i konkursy wspomogą rozwój społeczny i umysłowy, zwiększając pewność siebie, wiarę w swoje możliwości i ambicje. Poprzez aktywność fizyczną młodzież nabędzie nawyku zdrowego stylu życia, pozna alternatywne formy spędzania wolnego czasu (basen). Program projektu zawiera elementy edukacji, turystyki, ekologii i wychowania patriotycznego. W ramach edukacji młodzież przejdzie ciekawymi szlakami historycznymi związanymi z dziejami Tarnowa, historycznymi postaciami, pozna uroki regionu Małopolski oraz dziedzictwo narodowe.
Istnieje wiele miejsc, które wciąż pozostają nieodkryte dla przyjaciół zza wschodniej granicy, a mogą one dostarczyć im niezapomnianych przeżyć. W czasie tych wakacyjnych wycieczek i wyjazdów warto więc poświęcić trochę czasu na spotkanie z historią. Beneficjenci projektu będą uczestniczyć w czterech wycieczkach regionalnych, odwiedzą miejsca i miasta historyczne, uważane za najstarsze i najpiękniejsze.

Mamy nadzieję, że dwutygodniowy pobyt młodzieży z Ukrainy w ojczyźnie swoich przodków ugruntuje w nich umiejętność posługiwania się językiem polskim oraz pogłębi znajomość historii i tradycji polskich.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij