Kadra się szkoli

Aktualności Comments Off 128

Z samego rana, 19 września br. dla kadry CKiW OHP w Tarnowie, rozpoczęło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził Krzysztof Krzemień – ratownik medyczny.

Prelekcja rozpoczęła się od podstaw teoretycznych – ratownik omówił regulacje prawne, emocjonalne aspekty bycia ratownikiem i poszkodowanym oraz ich bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowej. Podkreślił, że zwiększająca się umieralność z powodu chorób układu krążenia oraz coraz częściej występujące wypadki komunikacyjne i zagrożenia wymusiły stworzenie nowoczesnego systemu Ratownictwa Medycznego w Polsce. Jednym z jego filarów jest powszechna edukacja z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a zadaniem każdej osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia lekarza bądź karetki pogotowia ratunkowego. Udzielanie pomocy na miejscu zdarzenia zwiększa szansę przeżycia u poszkodowanych z nagłym zatrzymaniem oddechu i krążenia, dlatego jest moralnym, społecznym i prawnym obowiązkiem każdego obywatela.

Część praktyczna obejmowała wykonywanie przez każdą osobę czynności ratujących życie, resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij