Spotkanie z prawnikiem

Aktualności Comments Off 219

19 października młodzież tarnowskiego Centrum miała możliwość skorzystania z usług radcy prawnego, p. Kamila Orłowskiego.

Prawnik przybliżył naszym uczestnikom fundamentalne zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, oparte na poszanowaniu swobód i wolności obywatelskich. W jasny sposób poinformował o procedurach załatwiania spraw sądowych w zakresie prawa rodzinnego i karnego, w szczególności o dostępie do pomocy prawnej w postępowaniu karnym, m.in. o prawie do posiadania obrońcy z urzędu.

Młodzież dowiedziała się także jaką drogę należy przejść aby uzyskać jedną ze specjalności prawniczych oraz jak wygląda praca prawnika. Pan Orłowski w jasny i zrozumiały sposób opowiedział o specyfice swojego zawodu, o jego wadach i zaletach. Na koniec, każdy z zainteresowanych mógł skorzystać z indywidualnej porady prawnej.

Spotkanie było dla młodzieży bardzo ciekawe. Uczestnicy wyrazili chęć udziału w podobnych zajęciach.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij