Nakręć się – pomagaj!

Aktualności Comments Off 48

Uczestnicy CKiW OHP w Tarnowie po raz kolejny przekazali plastikowe nakrętki – wieczorem 24.10.2017r. koordynator z Fundacji „Pomagam Bo Chcę” odebrał worki z zakrętkami z internatu. Zakrętki zbieramy w ramach akcji – NakrętkoManiacy. Tym razem udało nam się wspólnie uzbierać 102 kg nakrętek. Zbieranie nakrętek zainicjowane zostało przez Radę Młodzieży i trwa w naszej placówce już piąty rok.

Zebrane zakrętki Fundacja przekazuje firmom recyklingowym, a pozyskane w ten sposób środki przeznacza na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci będących jej podopiecznymi.

Oprócz odrobiny chęci, akcja nic nie kosztuje, a satysfakcja jest wielka. Każdego dnia tylko jedna rodzina wyrzuca do kosza przynajmniej kilka takich nakrętek. W ciągu całego miesiąca pozbywa się ich już kilka kilogramów. Odkręcając plastikową nakrętkę z butelki wody mineralnej, soku czy mleka możemy przyczynić się do powrotu do zdrowia drugiego człowieka i jednocześnie chronić środowisko naturalne. Każda ilość zakrętek się liczy i każda ilość pomaga.

Uczestnicy naszej placówki całym sercem zaangażowali się w humanitarną zbiórkę, czego owocem jest rosnąca systematycznie ilość zbieranych zakrętek.

Zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek i serdecznie dziękujemy Zaangażowanym w tę akcję.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij