Spacer historyczny “Tarnów – pierwsze niepodległe”

Aktualności Comments Off 126

W związku z 99 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz rozpoczęciem obchodów Święta Miasta Tarnowa, w dniu 30.10.2017 o godzinie 15.00 z tarnowskiego rynku, wyruszył spacer historyczny „Tarnów – Pierwsze Niepodległe” z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, uczniów szkół o profilu wojskowym, historycznej grupy rekonstrukcyjnej oraz mieszkańców Tarnowa i okolic.

Marsz wyruszył z rynku tarnowskiego i przeszedł ulicą Katedralną, Wałową obok Grobu Nieznanego Żołnierza, Teatru, Kurii Biskupiej aż do Parku Strzeleckiego. Po drodze, w miejscach Pamięci Narodowej uczestnicy marszu złożyli wiązanki kwiatów. W spacerze tym udział wzięli uczestnicy CKiW OHP w Tarnowie, pod opieką wychowawców. Mimo złych warunków atmosferycznych mieszkańcy Tarnowa aktywnie uczestniczyli w tym spacerze. Na zakończenie, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na gorącą wojskową grochówkę.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij