1918-2017. Świętowanie Niepodległości

Aktualności Comments Off 55

Święto Odzyskania Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. Przypomina narodowi o jego tożsamości, historii i o trudnej drodze Polaków do wolności. Dla Tarnowian jest to szczególna data, gdyż to właśnie Tarnów był pierwszym niepodległym polskim miastem w 1918 roku. W ramach obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, podobnie jak w ubiegłych latach w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie zorganizowano turniej strzelecki z broni pneumatycznej „O Puchar Dyrektora  CKiW OHP w Tarnowie”.

Do udziału w zawodach, poza drużyną gospodarzy zaproszono trzyosobowe reprezentacje, zaprzyjaźnionych szkół regionu tarnowskiego. W dniu zawodów  07.11.2017 r. podczas rozpoczęcia turnieju,  dyrektor tarnowskiego Centrum Pan Tomasz Stelmach powitał reprezentacje: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku,  Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie – Technikum, Zespół Szkół Niepublicznych w Tarnowie – Gimnazjum oraz reprezentację Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

W realizacji zawodów poza głównym celem „Upamiętnienie 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę” istotne było również: kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotyczno-obywatelskich, popularyzacja strzelectwa sportowego, umiejętności strzeleckich i sportowej rywalizacji oraz integracja młodzieży różnych środowisk.

Warto wspomnieć, że Turniej był realizowany na nowej strzelnicy CKiW OHP w Tarnowie wyposażonej w transportery tarcz, kierunkowe  oświetlenie, kulochwyty i wykładziny zapobiegające rykoszetom. Uczestnicy zawodów oddawali po trzy strzały próbne, następnie 5 strzałów zaliczanych do punktacji zawodów. Ocena wyników prowadzona była w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. Indywidualnie najlepszymi strzelcami zawodów okazali się:

Klaudia Ryba  (z  Zespołu  Szkół  Ogólnokształcących  i  Zawodowych  im Jana Pawła II w Gromniku) – I Miejsce;

Artur Żrałka (z CKiW OHP w Tarnowiew Tarnowie) – II Miejsce;

Wojciech Hebda (z Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie) – III Miejsce.

Największą liczbę punktów w klasyfikacji drużynowej uzyskała reprezentacja Zespołu  Szkół  Ogólnokształcących  i  Zawodowych  im. Jana Pawła II w Gromniku zdobywając tym samym główne trofeum turnieju „Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie”. Sportowa rywalizacja jak co roku była zacięta, o zajętym miejscu często decydowały pojedyncze punkty.  Niestety puchar  tylko jeden a otrzymać go może drużyna która zbierze największą liczbę punktów.

Najlepsi strzelcy zostali uhonorowani złotym, srebrnym i brązowym medalem, a wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz  słodkie upominki.

[espro-slider id=3765]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij