Start bez frycowego

Aktualności Comments Off 102

Środa 8 listopada była ważnym dniem w życiu CKiW OHP Tarnów. Właśnie tego dnia w III Lidze Tarnowskiej Ligi Futsalu zadebiutowała nasza drużyna futsalowa składająca się z naszych uczestników. Do rozrywek przystępowaliśmy z dużymi obawami. Sam projekt stworzenia takiej drużyny i zgłoszenia jej do rozgrywek jest unikatowy w skali kraju . W pierwszej kolejce rozgrywek nie przystąpiliśmy do gry z uwagi na przełożenie naszego meczu.

Zarówno zawodnicy jaki i trener z niecierpliwością oczekiwali drugiej kolejki w której to mieliśmy zmierzyć się z drużyną CSKA Kukułki złożoną z doświadczonych wiekiem zawodników. Nasza drużyna jest najmłodszą w rozgrywkach i wszyscy byli ciekawi jej występu.

Przed samym meczem w drużynie widać było skupienie, a na twarzach malowała się także obawa. Pierwsza piątka, która wyszła na parkiet tuż przed gwizdkiem sędziego miała nietęgie miny. Na ławce rezerwowych także widać było delikatny strach.

Mecz się zaczął. Przeciwnik rozpoczął konstruowanie swoich akcji od tyłu, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy CKiW OHP od razu atakując. Wtedy już obawy minęły i zaczęła się gra, bez respektu dla rywala. Pierwsze składne akcje, ataki i strzały. Czuć było, że za nami są kibice i mamy ich wsparcie. Z minuty na minutę przewaga naszej drużyny rosła.

Niestety szczęście nam nie dopisywało, bo odnotowaliśmy dwa trafienia w słupek, a wiele strzałów wybronił bramkarz przeciwników. Wreszcie jednak po strzale Łukasza Potułowa objęliśmy prowadzenie.

Na przerwę zeszliśmy z korzystnym dla nas wynikiem. Po wznowieniu gry do głosu doszedł przeciwnik i kilka razy zagroził naszej bramce jednak trafiał na świetnie dysponowanego bramkarza naszej drużyny Marka Plebanka. Pod koniec spotkania znowu przejęliśmy kontrolę nad grą i Kamil Piwowarczyk zdobył drugą bramkę dla CKiW OHP, a potem jeszcze swoje drugie trafienie dołożył Łukasz Potułow i mecz zakończył się wynikiem 3 : 0 dla naszej drużyny.

Wspaniały debiut, świetny wynik, litry potu pozostawione na parkiecie i ogromna radość na koniec.

Cała drużyna zasłużyła na pochwały, a szczególnie strzelcy bramek, bramkarz i grający bardzo defensywnie rozgrywający Jakub Kawa.

Po tym meczu zajmujemy 4 miejsce w lidze i już zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu, który na pewno będzie kolejnym trudnym sprawdzianem dla nas.

CKiW OHP wystąpiło w składzie : Marek Plebanek – Jakub Kawa, Kamil Piwowarczyk, Patryk Mączko, Łukasz Potułow, Łukasz Drąg, Mateusz Mirek, Wiktor Golonka.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij