Patriotyczna lekcja historii i konkurs wieńców w Łowczówku

Aktualności Comments Off 70

10 listopada 2017 roku reprezentacja Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, wzięła udział w XXIX Małopolskim Złazie Patriotyczno – Turystycznym „Szlakiem Legionistów” – Łowczówek 2017. W rajdzie uczestniczyła grupa młodzieży – aktywni uczestnicy zajęć na świetlicy środowiskowej CKiW OHP oraz opiekunowie.

Młodzież oddała hołd osobom spoczywającym na cmentarzu poprzez złożenie wieńca, zapalenie zniczy oraz modlitwę.

Na zakończenie Złazu ogłoszono wyniki następujących konkursów:
Konkurs Wiedzy Historycznej,
Konkurs Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć”
Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zajęło II miejsce w XXI Konkursie Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć” (kategoria szkoły ponadgimnazjalne) oraz III miejsce w Plebiscycie Publiczności XXI Konkursu Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć” w Łowczówku.

To niebywałe wyróżnienie i ogromna motywacja do dalszej pracy dla naszej młodzieży, która w czasie wolnym od zajęć szkolnych, uczestniczy w szeregu zajęć, które oferuje świetlica środowiskowa. I tak pod czujnym okiem p. Renaty Krakowiak, na zajęciach plastycznych powstał wieniec, który zwyciężył w Łowczówku.

Bitwa pod Łowczówkiem to potyczka stoczona na wzgórzach i w lasach Łowczówka przez I Brygadę Legionów, walczącą po stronie Austro – Węgier z Rosjanami, która rozegrała się w dniach od 22 do 25 grudnia 1914 r. Najbardziej zaciekłe walki przyszło stoczyć w sam dzień Wigilii. Miejsce walk, jako jedyne z regionu, wymienione jest na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

[espro-slider id=3876]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij