Gala finałowa „Śladami Legionów Polskich”

Aktualności Comments Off 66

W związku ze zdobyciem drugiego miejsca w kategorii plastycznej w  II Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Śladami Legionów Polskich” nasza uczestniczka Patrycja Kiełbania pod opieką wychowawcy Mariusza Haba wzięła udział w dwudniowej gali finałowej tego konkursu, która odbyła się w Lublinie w dniach 7-8 listopada 2017 r.

W pierwszym dniu pobytu, młodzież wraz z opiekunami  pod kierunkiem przewodnika PTTK uczestniczyła w grze miejskiej „Śladami Legionów Polskich”, zaznajamiając się równocześnie z historią miasta Lublin. Wieczorem wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji poświęconej życiu i działalności Józefa Piłsudskiego oraz Legionów Polskich. W drugim dniu pobytu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Laureaci poszczególnych kategorii konkursowych: fotograficznej, graficznej i plastycznej odebrali cenne nagrody, które wręczyła Zastępca Komendanta Głównego OHP Pani Renata Wicha oraz Komendant Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Pan Piotr Gawryszczak. W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele władz i instytucji  państwowych oraz samorządowych.

II Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Śladami Legionów Polskich”, wpisuje się w narodowe obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

[espro-slider id=3819]

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij