Młodzież pamięta – patriotyczne świętowanie

Aktualności Comments Off 66

Święto Odzyskania Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. Przypomina narodowi o jego tożsamości, historii i o trudnej drodze Polaków do wolności. Dla Tarnowian jest to szczególna data, gdyż to właśnie Tarnów był pierwszym niepodległym polskim miastem w 1918 roku.

11 listopada 2017 przedstawiciele Rady Młodzieży CKiW OHP w Tarnowie pod opieką wychowawcy Joanny Poradzisz udali się na cmentarz wojskowy z I wojny światowej zapalić znicze na grobach żołnierzy poległych w walce o niepodległość kraju.W ramach obchodów Święta Niepodległości Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie wręczała mieszkańcom na ulicach Tarnowa biało-czerwone kotyliony, przygotowane wcześniej przez działającą w Centrum sekcję dekoracyjną. Po południu reprezentacja młodzieży tarnowskiego Centrum uczestniczyła w miejskich obchodach
99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w katedrze, następnie uczestnicy przeszli przed Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie nastąpiło złożenie „Świateł Pamięci”. Obchody zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych przed tarnowskim teatrem.
Udział młodzieży w obchodach świąt państwowych to ważny element wychowania obywatelskiego i sposobność rozwijania postaw patriotycznych, a także kształtowanie więzi
z ojczystym krajem i regionem.
Patriotyczne obchody są nie tylko żywą lekcją historii, ale także szkołą mądrości uczącą, że Bóg – Honor – Ojczyzna, to wartości, za które niekiedy płaci się nawet najwyższą cenę.

[espro-slider id=3902]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij