„Lekcja z ZUS” w tarnowskim CKiW

Aktualności Comments Off 41

15 listopada br. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, odbyła się kolejna „Lekcja z ZUS” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia przeprowadziła Pani Magdalena Chrzanowska z Oddziału ZUS w Tarnowie

Celem akcji jest uświadomienie młodym ludziom m.in. czym są ubezpieczenia społeczne, jaką rolę odgrywają w naszym życiu, dlaczego składki są ważne z punktu widzenia naszych przyszłych emerytur. Tematyka, zakres zajęć i materiały dydaktyczne zostały opracowane wspólnie przez ekspertów ZUS i metodyka nauczania. Materiały opatrzone są grafiką wykonaną przez młodych polskich rysowników. Metodą stosowaną w scenariuszach lekcji jest aktywizacja uczniów poprzez ćwiczenia takie jakie burza mózgów, wypełnianie map myśli i drzew decyzyjnych. Każda z lekcji uzupełniona jest o materiały multimedialne.

Przygotowana została specjalna strona internetowa www.zus.pl/edukacja. Dostępne są na niej wszystkie materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej, zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij