Wywiad z Dyrektorem CKiW OHP w Tarnowie

Aktualności Comments Off 311

W dniu dzisiejszym na łamach Gazety Tarnowskiej, dodatku do Gazety Krakowskiej ukazał się wywiad z Panem Tomaszem Stelmachem Dyrektorem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. O to co powiedział Pan Dyrektor :

Rozmawiamy z Tomaszem Stelmachem, dyrektorem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie o przygotowaniach placówki do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do listopada jeszcze trochę

czasu, a tymczasem u państwa prawdziwy wysyp inicjatyw związanych z uczczeniem wydarzeń z jesieni 1918 roku.

 I z miesiąca na miesiąc będzie ich przybywało. Chcemy, by nasza placówka jak najmocniej zaznaczyła się w obchodach tej wielkiej rocznicy.

Zatem po kolei. Co będzie, według pana, takim hitem?

 Myślę, że wielki mural, który powstanie na jednej z głównych ścian budynku.

Co odmalujecie?

 Na razie trwa swoista burza mózgów w tej sprawie. Młodzież przedstawia swoje pomysły naszemu plastykowi. Myślę, że lada dzień zaczniemy malować. Mam też nadzieję, że w pamięć naszych wychowanków zapadnie też wycieczka do parlamentu. Co czwartek pokazujemy historycznei patriotyczne projekcje w ramach cyklu „Czwartek z Niepodległą”.

Będzie tylko tak podniośle i uroczyście?

 Oczywiście, że nie. Przygotowujemy turniej piłkarski. Drużyny będą miały historyczne nazwy klubów, które istniały w naszym województwie. Adrenalinę powinien podnieść uczestnikom turniej gokartowy „100 okrążeń na stulecie”. Będzie też turniej łuczniczy. Zasadzimy też sto drzewek.

Gdzie?

 Na terenie powiatu. Sadzonki otrzymamy od nadleśnictwa w Gromniku.

Dobrze. A co w najbliższych planach?

 Nasza flagowa impreza, czyli ogólnopolski konkurs informatyczny. To już jego trzynasta edycja. Przyjeżdżają do nas drużyny z całej Polski. Mamy patronat ministra pracy, wojewody i marszałka. Zmagania będą trwały od 14do 17 marca. No i przed nami ocena roczna ze  strony przełożonych.

Jest trema?

 (Śmiech) Nie, raczej nie. Jesteśmy uznawani za jedną z najlepszych placówek w kraju. Dowód? Kształcimy w poszukiwanych zawodach i prowadzimy wymianę w ramach „Erasmusa” z Ukrainą.

Łukasz Winczura

lukasz.winczura@gk.pl

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij