Wycieczka do Warszawy

Aktualności Comments Off 52

W dniu 11 maja 2018 r. młodzież CKiW OHP w Tarnowie i tuchowskiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami dzięki zaproszeniu p. Posła Michała Wojtkiewicza wzięła udział w wycieczce autokarowej do Warszawy. Plan wycieczki był napięty, ale zarazem bardzo ciekawy.
Pierwszym punktem było zwiedzenie wybranych budynków sejmowych połączonego z wykładem dotyczącego historii polskiego parlamentaryzmu oraz spotkanie z p. Posłem Michałem Wojtkiewiczem zakończonego obiadem w restauracji sejmowej.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, które gromadzi opracowuje naukowo i eksponuje muzealia wojskowo- historyczne. W chwili obecnej w zbiorach muzealnych znajduje się ponad 250 tys. eksponatów. Zbiory wciąż powiększają się o nowe zakupy oraz liczne dary. Zgromadzone eksponaty prezentowane są w salach ekspozycji stałej i na licznych wystawach czasowych.
Po zakończeniu zwiedzania muzeum młodzież udała się na spacer po Warszawskiej Starówce.
Dla uczestników wycieczki była to wspaniała lekcja historii, oraz możliwość spędzenia czasu wolnego.
Panu Posłowi Michałowi Wojtkiewiczowi serdecznie dziękujemy za zaproszenie do Sejmu oraz za możliwość zwiedzenia budynków sejmowych.

 

[espro-slider id=5349]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij