Projekt partnerski pt. “Kuźnia Start – upów”

Aktualności Comments Off 79

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn. „Kuźnia Start-upów” mająca na celu stymulację rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz poszerzanie wiedzy z tego zakresu wśród nauczycieli przedsiębiorczości ze szkół ponadgimnazjalnych i jednostek edukacyjnych o profilu zawodowym Powiatu Tarnowskiego współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 6 – „ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Przewidywane wyniki operacji to m.in.: zaangażowanie doświadczonych przedsiębiorców z terenu powiatu tarnowskiego znających potencjał rynku lokalnego do oceny biznesplanów stworzonych przez uczestników szkoleń, motywowanie młodzieży do podejmowania przedsiębiorczych inicjatyw w swoich miejscowościach.

Opis operacji

Operacja pn. „Kuźnia Start-upów” ma na celu stymulację rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz poszerzanie wiedzy z tego zakresu wśród nauczycieli przedsiębiorczości ze szkół ponadgimnazjalnych i jednostek edukacyjnych o profilu zawodowym Powiatu Tarnowskiego. Realizowana jest od 15 maja 2018 roku do 14 sierpnia 2018 roku. Partnerami operacji są: Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie, a grupą docelową operacji jest  48 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 16 nauczycieli z 7 szkół ponadgimnazjalnych oraz jednostki edukacyjnej OHP w Tarnowie z terenu powiatu tarnowskiego. Przedsięwzięcie podzielone jest na 3 działania tj.

  1. Moduł szkoleń dla nauczycieli przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego (16 osób, po 2 z każdej z 8 uczestniczących placówek).
  2. Moduł szkoleń i warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (48 uczniów, w postaci 8 grup x 6 os. + 1 opiekun na każdą grupę).
  3. Konsultacje online.

Całość operacji zakończy spotkanie podsumowujące w formie konkursu służące prezentacji prac zespołów i wyborze najlepszych pomysłów na biznes spośród uczestniczących zespołów.

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij