CKiW OHP w Tarnowie powstaje Mural Niepodległościowy

Aktualności Comments Off 145

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym wydarzeniem 04 czerwca 2018 roku Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców  Pracy w Tarnowie rozpoczęło realizację projektu muralu upamiętniającego jedno z ważniejszych wydarzeń historycznych regionu tarnowskiego – Bitwę pod Łowczówkiem 22-25 grudnia 1914 roku.

Mural o wymiarach 2,5 m x 10 m powstaje na terenie Centrum OHP przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie i ma celu uczczenie czynu niepodległościowego, podtrzymanie i upowszechnienie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, promowanie postaw patriotycznych oraz podniesienie wiedzy historycznej  młodzieży i mieszkańców Tarnowa.

W pracach nad zrealizowaniem projektu bierze udział młodzież z tarnowskiego Centrum OHP, która jest zagrożona niedostosowaniem społecznym wymagająca szczególnych oddziaływań wychowawczych. Nad pracami czuwa zespół plastyków p. Renata i Marek Krakowiak.

Celem realizacji projektu jest niesienie pomocy uczniom zagrożonym wykluczeniem społecznym, poprzez kształtowaniu w nich twórczości postaw wobec otaczającej rzeczywistości , stworzenia warunków sprzyjających prawidłowemu rozwojowi osobowościowemu i społecznemu. Angażowanie młodzieży w tego typu przedsięwzięciach ma za zadanie zmianę w sferze hierarchii wartości uczniów, wyrównanie szans oraz podniesienie poziomu ich dojrzałości społecznej, emocjonalnej i moralnej.

[espro-slider id=5719]

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij