Drużyna CKiW Tarnów na podium w ogólnopolskich zawodach

Aktualności Comments Off 79

 

21 pięcioosobowych reprezentacji  zebrało się w Centrum Kształcenia i Wychowania  Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie, aby  w dniach 5-7 czerwca 2018 r.  uczestniczyć w ogólnopolskich obchodach OHP  100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Przedsięwzięcie realizowano pod  Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Do Pleszewa zjechały drużyny z 15 Komend Wojewódzkich OHP oraz z 6 CKiW OHP,  złożone z dwóch dziewcząt, dwóch chłopców oraz wychowawcy – opiekuna. Uroczystego otwarcia rocznicowych obchodów dokonał w obecności zebranej młodzieży i zaproszonych gości Komendant Główny OHP Pan Bogdan Ścibut.

Na rywalizację konkursową składały się:

–   test wiedzy historycznej na temat 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
oraz 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego;

–   sztafetowy bieg bojowy z bronią, realizowany na poligonie, zawierający elementy
w postaci czołgania się pod siatką (rozwieszoną 0,5 m nad ziemią), przejścia nad płotkami,
przenoszenie 3 kg skrzynki, rzut granatem do celu z odległości 15 m;

–  strzelanie z karabinu KBKS;

–   strzelanie z broni pneumatycznej.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja CKiW OHP w Tarnowie zdobyła III miejsce. Najlepsza okazała się ekipa młodzieży Małopolskiej WK OHP, drugie miejsce uzyskała reprezentacja ECKiW OHP w Roskoszy. Za zajęcie pierwszego miejsca, oprócz pucharów, medali i dyplomów,  każdy z czworga zawodników otrzymał rower, laureaci drugiej lokaty dostali  tablety, a trzeciej-  słuchawki. Dla pozostałych uczestników przygotowano drobne upominki w postaci plecaków. Organizatorzy przedsięwzięcia wskazywali na wysoki poziom przygotowania młodzieży biorącej udział w konkursowych zmaganiach.

 

[espro-slider id=5759]

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij