Uczestnicy tarnowskiego Centrum porządkowali cmentarze kresowe

Uczestnicy tarnowskiego Centrum porządkowali cmentarze kresowe

Aktualności Comments Off 125

W niedzielę 3 czerwca uczestnicy tarnowskiego Centrum Kamil i Daniel Kolarscy  pod opieką wychowawcy Ryszarda Zyzaka udali się do naszych sąsiadów za wschodnią granicę w celu porządkowania cmentarzy kresowych na Wołyniu – dzisiejsze tereny Ukrainy.

Podczas tygodniowego pobytu na Wołyniu uporządkowano dawne cmentarze parafialne w miejscowościach : Kupiczów, Turzysk, Łuków, Przewały, Luboml. Odwiedzono również cmentarz w miejscowości Rymacze, gdzie znajdują się groby żołnierzy 27 Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Każdego wieczoru uczestnicy zmęczeni całodziennym wysiłkiem odpoczywali relaksując się kąpielą w jeziorze w miejscowości Sołowicze, gdzie byli zakwaterowani.

Ostatniego dnia w piątek zmęczeni, ale zadowoleni ze spełnionej misji ze śpiew na ustach udali się w drogę powrotną do swoich miejsc zamieszkania.

 

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij