Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Aktualności Comments Off 117

W związku ze zbliżającymi się wakacjami  Rejonowy Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Młodzieży zorganizował dla uczestników tarnowskiego Centrum szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie miało na celu zapoznanie uczestników zajęć z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobyli wiadomości na temat postępowania na miejscu wypadku, sprawdzenie obecności oddechu i krążenia, określenie stanu poszkodowanego oraz jak prawidłowo powiadomić pogotowie ratunkowe. Uczestnicy dowiedzieli się także jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, aby podtrzymać funkcje życiowe do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego oraz jak prawidłowo postępować w przypadkach omdleń, krwotoku, złamań,  ciała obcego w oku oraz jak pomóc tonącemu.

Chętni mogli poćwiczyć pozycje boczną ustaloną oraz czynności resuscytacyjne na specjalnie przystosowanych do tego fantomach.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij